Sunday, February 18, 2018

2018 PyeongChang Olympics Days 11 & 12 TV Schedule


Saturday, February 17
NBC
12:35 AM- Freestyle Skiing: Women's Slopestyle
Figure Skating: Men's Long Program

3 PM- Biathlon: Women's 12.5km Mass Start 
Freestyle Skiing: Men's Aerials, Qualifying
Cross Country: Women's 4x5 km Relay

8 PM- Alpine Skiing: Men's Giant Slalom, Run 1 (LIVE)
Freestyle Skiing: Men's Slopestyle, Qualifying (LIVE)
Skeleton: Women's Runs 3 & 4
Ski Jumping: Men's Individual Large Hill
Short Track: Men's 1000m, Women's 1500m 

11:30 PM- Alpine Skiing: Men's Giant Slalom, Run 2 
Freestyle Skiing: Men's Slopestyle

NBCSN
12:30 AM- Women's Curling: USA vs. Olympic Athletes from Russia

2:40 AM- Men's Hockey: Switzerland vs. South Korea (LIVE) 

5 AM- Men's Curling: Canada vs. Sweden

7:10 AM- Men's Hockey: USA vs. Olympic Athletes from Russia (LIVE) 

9:30 AM- Freestyle Skiing: Men's Aerials, Qualifying

10:30 AM- Cross Country: Women's 4x5 km Relay

11:30 AM- Biathlon: Women's 12.5km Mass Start

12:30 PM- Short Track: Men's 1000m, Women's 1500m

1:30 PM- Skeleton: Women's Runs 3 & 4

2:30 PM- Ski Jumping: Men's Individual Large Hill

8 PM- Freestyle Skiing: Men's Aerials, Qualifying

9 PM- Cross Country: Women's 4x5km Relay

10:10 PM- Men's Hockey: Germany vs. Norway (LIVE) 

USA
2:30 AM- Women's Hockey: Finland vs. Sweden (LIVE) 

5 AM- Men's Curling: Switzerland vs. Norway 

7 AM- Men's Hockey: Slovenia vs. Slovakia (LIVE) 

CNBC
5 PM- Women's Curling: USA vs. Canada

Sunday, February 18
NBC
3 PM- Biathlon: Men's 15km Mass Start
Speed Skating: Men's Team Pursuit, Qualifying
Freestyle Skiing: Men's Aerials Final

7 PM- Bobsled: Two-Man, Runs 1 & 2
Speed Skating: Women's 500m (LIVE) 
Freestyle Skiing: Women's Halfpipe, Qualifying (LIVE) 
Figure Skating: Ice Dance, Short Program (LIVE) 

NBCSN
12:30 AM- Men's Curling: USA vs. Japan

2:40 AM- Men's Hockey: Czech Republic vs. Switzerland (LIVE) 

5 AM- Short Track: Men's 1000m, Women's 1500m

7:10 AM- Men's Hockey: Sweden vs. Finland (LIVE) 

9:30 AM- Bobsled: Two-Man, Runs 1 & 2

10:15 AM- Freestyle Skiing: Men's Aerials Final

Noon- Biathlon: Men's 15km Mass Start

1 PM- Cross Country: Men's 4x10 km Relay

8 PM- Figure Skating: Ice Dance, Short Program (LIVE) 

11:10 PM- Women's Hockey: USA vs. Finland (LIVE) 

USA
7 AM- Men's Hockey: Canada vs. South Korea (LIVE) 

CNBC
4 PM- Men's Curling: USA vs. Norway

Saturday, February 17, 2018

2017-18 La Liga Matchday 24 TV & Streaming Schedule


Friday, February 16
2:50 PM- Girona FC vs. CD Leganés
beIN ñNacho García, Jaime Macías Alarcón
beIN ñ- SAP: David Gladwell

Saturday, February 17
6:45 AM- UD Las Palmas vs. Sevilla FC
beIN3: Paul Giblin

10:05 AM- SD Eibar vs. FC Barcelona
beIN: Phil Schoen, Ray Hudson
beIN ñJosé Hernández, Jaime Macías Alarcón
World Feed: Simon Hanley, Graham Hunter

12:20 PM- Deportivo Alavés vs. Deportivo de La Coruña
beIN ñJorge Ottati, Fernando Cevallos
beIN ñ- SAP: Paul Giblin

 2:35 PM- Málaga CF vs. Valencia CF
beIN ñNacho García, Jaime Macías Alarcón
beIN ñ- SAP: Lucas Brown

Sunday, February 18
5:45 AM- Real Sociedad vs. Levante UD
beIN3: Lucas Brown

10:05 AM- Atlético Madrid vs. Athletic Bilbao
beIN ñ: Jorge Ottati, Jaime Macías Alarcón
beIN ñ- SAP: Paul Giblin

12:20 PM- RCD Espanyol vs. Villarreal CF
beIN ñ
beIN ñ- SAP

2:35 PM- Real Betis vs. Real Mdarid
beIN
beIN ñ
World Feed

Monday, February 19
2:50 PM- Getafe CF vs. Celta de Vigo
beIN ñ
beIN ñ- SAP, beIN4

2017-18 Ligue 1 Matchday 26 TV Schedule


Friday, February 16
2:30 PM- AS Monaco FC vs. Dijon FCO
beIN- JIP @ 3:10 PM: Phil Schoen, Matteo Bonetti
beIN3: Matt Spiro

Saturday, February 17
10:45 AM- Paris Saint-Germain FC vs. RC Strasbourg Alsace
beIN3: Robbie Thomson

1:45 PM- Montpellier HSC vs. EA Guingamp
beIN3: Armel Tanguy

2 PM- SM Caen vs. Stade Rennais
beIN4: No commentary

Sunday, February 18
8:45 AM- OGC Nice vs. FC Nantes
beIN3: Matt Spiro

11 AM- Lille OSC vs. Olympique Lyonnais
beIN3: Robbie Thomson

2:45 PM- Olympique de Marseille vs. FC Bordeaux
beIN4

2017-18 Italian Serie A Matchday 25 TV & Streaming Schedule


Saturday, February 17
8:45 AM- Udinese Calcio vs. AS Roma
beIN4: Richard Whittle

11:45 AM- AC ChievoVerona vs. Cagliari Calcio
beIN4: Vieri Capretta

2:40 PM- Genoa CFC vs. FC Internazionale Milano
beIN: Andres Cordero, Matteo Bonetti 
World Feed: Marco Palmieri, Sheridan Bird

Sunday, February 18
6:25 AM- Torino FC vs. Juventus FC
beIN: Andres Cordero, Matteo Bonetti
beIN- SAP: José Bauz, Juan Fernando Mora
World Feed: Richard Whittle, Paul Visca

8:55 AM- Multi Calcio
beIN: Andres Cordero, Matteo Bonetti
beIN- SAPNacho García, Juan Fernando Mora

8:55 AM- Benevento Calcio vs. FC Crotone
beIN4: Vieri Capretta

8:55 AM- Bologna FC 1909 vs. US Sassuolo Calcio
beIN5: Giovanni Bargna

8:55 AM- SSC Napoli vs. SPAL 2013
beIN6: Marco Palmieri

11:45 AM- Atalanta BC vs ACF Fiorentina
beIN4: Thomas Lawrence

2:30 PM- AC Milan vs. UC Sampdoria
beIN3: Marco Palmieri, Sheridan Bird

Monday, February 19
2:40 PM- SS Lazio vs. Hellas Verona FC
beIN, beIN3: Owen Neilson

2017-18 Bundesliga Matchday 23 TV & Streaming Schedule


Friday, February 16
2:30 PM- Hertha BSC Berlin vs. 1. FSV Mainz 05
FSP: Chris Sharples, Moritz Volz
FS GO- SAP: Fernando Schwartz, Carlos Moreno
Amazon: James Fielden

Saturday, February 17
9:20 AM- The Conference
Amazon: Toby Gilles

9:30 AM- VfL Wolfsburg vs. Bayern Munich
World Feed, FS Match Pass: Mark Scott, Sean Dundee
FS2: Keith Costigan, Jovan Kirovski
UniMás, UDNJosé Luis López Salido, Pável Pardo, Tony Cherchi
Amazon: Kevin Hatchard

9:30 AM- Hamburger SV vs. Bayer 04 Leverkusen
World FeedFS Match Pass: Chris Sharples
FXDEPJohn Laguna, Mariano Trujillo
Amazon: David Windsor

9:30 AM- SC Freiburg vs. SV Werder Bremen
World FeedFS Match Pass: Joe Speight
Amazon: Mike McKenna

9:30 AM- 1. FC Köln vs. Hannover 96
World FeedFS Match Pass: Garry Preston
Amazon: Jon Howick

12:30 PM- FC Schalke 04 vs. TSG 1899 Hoffenheim
FSPDan O'Hagan, Moritz Volz
UDNRamsés Sandoval, Daniel Nohra Zakia
Amazon: Toby Gilles

Sunday, February 18
9:30 AM- FC Augsburg vs. VfB Stuttgart
FS2: Mark Scott, Kevin McKenna
UDNRamsés SandovalPável Pardo
Amazon: Rob Daly

Noon- Borussia Mönchengladbach vs. Borussia Dortmund
World FeedFS Match Pass: Joe Speight, Steffen Freund
FS2: Keith Costigan, Jovan Kirovski
FXDEPErnesto Amador, Martín Zúñiga
Amazon: Kevin Hatchard

Monday, February 19
2:30 PM- Eintracht Frankfurt vs. RB Leipzig
World FeedFS Match Pass
FS2
FXDEP
Amazon

Friday, February 16, 2018

2017-18 NCAA MBB Week 15 Pt. 2 National TV, Radio, & Streaming Schedule (2/15-2/18)


Thursday, February 15
7 PM- Purdue at Wisconsin (ESPN) Jason Benetti, Robbie Hummel

7 PM- Temple at Wichita State (ESPN2) Adam Amin, Mark Adams

7 PM- Tulsa at UConn (ESPNU) Mike Couzens, Mark Plansky

7 PM- Cincinnati at Houston (CBSSN) Brent Stover, Jordan Cornette, Cassie McKinney 

7 PM- Charleston Southern at Longwood (Shentel, Big South Net) Richard LeSueur, TJ Wengert

8 PM- Ohio State at Penn State (BTN) Brandon Gaudin, Stephen Bardo

8 PM- UTSA at Old Dominion (beIN) Mike Gleason, Jason Capel

8 PM- Southern Utah at North Dakota (Midco SN, Pluto TV 240) Alex Heinert, Greg Stemen

8 PM- Chicago State at Kansas City (KMCI, WAC DN) Neil Harwell, Michael Watson

8:30 PM- Tennessee Tech at Austin Peay (Gov TV, OVC DN) Christian Christenson, Barry Gresham, Nikki Peterson

9 PM- Arizona at Arizona State (ESPN) Dave Pasch, Fran Fraschilla, Molly McGrath

9 PM- Oregon at USC (ESPN2) Dave Flemming, Corey Williams

9 PM- Campbell at Radford (ESPNU) Chuckie Kempf, Paul Biancardi

9 PM- UAB at Louisiana Tech (CBSSN) Chris Hassel, Mike O'Donnell

9 PM- Utah at Washington (P12, P12 MTN, P12 WA) Daron Sutton, PJ Carlesimo

9 PM- Western Kentucky at North Texas (Stadium) Ron Thulin, Tim Scarborough 

9 PM- Northern Arizona at Northern Colorado (CET, Pluto TV 241) Brian Roth, Adam Nigon

9 PM- New Mexico State at Utah Valley (UVUtv, WAC DN) Brandon Crow, Holton Hunsaker

9 PM- Loyola Marymount at Gonzaga (SWX MT, RS NW, TheW.tv, ESPN3) Greg Heister, Richard Fox, Dan Dickau

10 PM- BYU at Pepperdine (BYUtv, ESPN3) Spencer Linton, Blaine Fowler
(BYU Radio) Greg Wrubell, Marc Durrant

11 PM- Oregon State at UCLA (FS1) Rob Stone, Steve Lavin

11 PM- Saint Mary's at San Francisco (ESPNU) Roxy Bernstein, Caron Butler

11 PM- Colorado at Washington State (P12, P12 MTN, P12 WA) JB Long, Matt Muehlebach

WatchESPN exclusives
6 PM- UNCG at The Citadel (ESPN3) Zeke Beam, Ryan Mattocks

7 PM- Chattanooga at Furman (ESPN3) Dan Scott, Bryant Lambert

7 PM- VMI at Mercer (ESPN3) Pete Yanity, Dean Keener

7 PM- UTEP at Charlotte (ESPN3) Bobby Rosinski, Jobey Thomas

7 PM- Stony Brook at Binghamton (ESPN3) Tim Heiman, Doug Walsh

7 PM- Lipscomb at Stetson (ESPN3) Evan Weston, Robert Goldberg

7 PM- NJIT at Jacksonville (ESPN3) Scott Bacon, Lauren Cevis

7 PM- USC Upstate at UNF (ESPN3) Brent Martineau, Lee Moon Jr.

7 PM- Kennesaw State at FGCU (ESPN3) David Moulton, Nicki Collen

7 PM- Albany at UMass Lowell (ESPN3) Chris Villani, Jim Borodawka

7 PM- Maine at Hartford (ESPN3) Jeff Dooley, Adam Finkelstein

7 PM- New Hampshire at Vermont (ESPN3) Alastair Ingram, Bernie Cieplicki

7 PM- Manhattan at Quinnipiac (ESPN3) Bill Schweizer, Bill Mecca

7 PM- Marist at Fairfield (ESPN3) Bob Huessler, Joe DeSantis

7:30 PM- Wofford at Western Carolina (ESPN3) Daniel Hooker, Jeff Bryson

7:30 PM- South Alabama at Appalachian State (ESPN3) Kendall Lewis, Pierre Banks 

11 PM- Hawaii at UC Irvine (ESPN3) Sam Farber, Richie Schueler, Courtney Sweet

Other Free Streams
6 PM- Wagner at Sacred Heart (NEC Front Row) Randy Brochu

7 PM- Delaware at Towson (CBS Sports Live) Jeff McCarragher, Mack McCarthy

7 PM- Drexel at Northeastern (CAA TV) Patrick McHugh, Adam Giardino, Alex Vispoli 

7 PM- William & Mary at Hofstra (CAA TV) Mark Mausner, PJ Potter

7 PM- Elon at UNCW (CAA TV) Mike Vacarro

7 PM- College of Charleston at James Madison (CAA TV) Curt Dudley, Jack Fitzpatrick

7 PM- Winthrop at Gardner-Webb (Big South Net) Fabian Fuentes

7 PM- High Point at Presbyterian (Big South Net) Ryan Clary, Kenn Blankenship

7 PM- Liberty at UNC Asheville (Big South Net) Doug Maurer

7 PM- Bryant at Robert Morris (NEC Front Row) Chis Shovlin, Jim Elias

7 PM- LIU Brooklyn at St. Francis-Brooklyn (NEC Front Row) Seth Cantor 

7 PM- Fairleigh Dickinson at Mount St. Mary's (NEC Front Row) Adam Pohl, Roy Sigler

7 PM- Central Connecticut State at St. Francis-PA (NEC Front Row) Kurt Lovell, Bernie Juebeck

7 PM- Siena at Rider (Bronc Vision) Daryl Fein, Jon Mozes, Steve Rudenstein

7:30 PM- Eastern Illinois at Southeast Missouri (OVC DN) Erik Sean, Jess Bolen

8 PM- Middle Tennessee at Southern Miss (Facebook) Noah Coslov, Rashad Phillips, Lauren Britt

8 PM- Jacksonville State at Murray State (OVC DN) Neal Bradley, Kenny Roth

8 PM- UT Arlington at UL Monroe (Warhawks All-Access) Nick White

8 PM- Eastern Kentucky at Belmont (OVC DN) Kevin Ingram

8 PM- SIUE at UT Martin (OVC DN) Chris Brinkley, Alex Boggis

8:15 PM- Texas State at UL Lafayette (Ragin' Cajuns All-Access) Jay Walker

8:30 PM- Morehead State at Tennessee State (OVC DN) John Freeman

9 PM- Montana at Eastern Washington (Pluto TV 24) Larry Weir

10 PM- Santa Clara at Portland (go90) Travis Demers, Darren Cooper

10 PM- Pacific at San Diego (TheW.tv) Jack Cronin

10 PM- UTRGV at Seattle (WAC DN) Dave Grosby, Gary Hill Jr.

10 PM- UCSB at Long Beach State (Big West TV) Jason Schwartz

10 PM- UC Davis at Cal Poly (Big West TV) Chris Sylvester

10 PM- Montana State at Idaho (Pluto TV 242) Chris King

10 PM- Idaho State at Sacramento State (Pluto TV 233) Steve McElroy

11 PM- Weber State at Portland State (Pluto TV 232) Tom Hewitt

Friday, February 16
7 PM- Rhode Island at St. Bonaventure (ESPN2) Mike Corey, Chris Spatola

7 PM- Bowling Green at Buffalo (ESPNU) Jim Barbar, Bob Valvano

7 PM- Brown at Harvard (NESN) Scott Sudikoff, AJ Kanell, Ben Hayes

8 PM- Princeton at Cornell (ELVN) Barry Leonard, Eric Taylor

8 PM- Penn at Columbia (SNY) Lance Medow, Isaac Cohen

9 PM- Georgia State at Georgia Southern (ESPN2) Tom Werme, Barry Booker

9 PM- Northern Kentucky at Wright State (ESPNU) Jordan Bernfield, Brooke Weisbrod

WatchESPN exclusives
7 PM- Yale at Dartmouth (ESPN3) Bob Lipman, Eric Berry

7 PM- Canisius at Monmouth (ESPN3) Eddy Occhipinti, Steve Bazaz, Suzi Mellano

7 PM- Oakland at Cleveland State (ESPN3) Al Pawlowski, Pat Vuyancih

7 PM- Detroit at Youngstown State (ESPN3) Robb Schmidt

7 PM- Niagara at Iona (ESPN3) Vin Parise, Adam Finkelstein

8 PM- IUPUI at Milwaukee (ESPN3) Scott Warras

9 PM- UIC at Green Bay (ESPN3) Ted Stefaniak, Cordero Barkley

Saturday, February 17
11 AM- SMU at UCF (ESPNU) Dave Leno, Mark Wise

Noon- Syracuse at Miami-FL (CBS) Ian Eagle, Bill Raftery 
special listen-in on CBS to Noah Eagle, Maura Sheridan
(Westwood One) Ted Emrich, Doug Gottlieb

Noon- Providence at Butler (FOX) Kevin Kugler, Stephen Bardo

Noon- Texas at Oklahoma (ESPN) Bob Wischusen, Dick Vitale

Noon- Virginia Tech at Georgia Tech (ESPN2) Mike Couzens, Cory Alexander

Noon- Navy at Boston U (CBSSN) John Sadak, Mo Cassara

Noon- Bucknell at Holy Cross (Stadium) Elijah Gonzales, Jim Cain

Noon- Army West Point at Lehigh (SE2, PLN) Mike Zambelli, Rich Baksa

1 PM- Iowa State at Kansas State (ESPNU) Doug Sherman, Bryndon Manzer

2 PM- Alabama at Kentucky (CBS) Andrew Catalon, Steve Lappas
(Westwood One) Kevin Lee, Will Perdue

2 PM- Michigan State at Northwestern (FOX) Gus Johnson, Steve Lavin, Lisa Byington

2 PM- Indiana at Iowa (ESPN) Jason Benetti, Dan Dakich

2 PM- Missouri at LSU (ESPN2) Beth Mowins, Jimmy Dykes

2 PM- Akron at Kent State (CBSSN) Dave Ryan, Steve Wolf

2 PM- Air Force at Boise State (ATT SN, MW Net) Drew Goodman, Joe Cravens

2 PM- American at Lafayette (Lafayette SN, PLN) Gary Laubach, Mike Joseph, John Leone

3 PM- Memphis at Tulane (ESPNU) Roy Philpott, Tim Welsh

3 PM- Fort Wayne at North Dakota State (Midco SN 2, ESPN3) Brian Shawn, Greg Stemen

3:30 PM- Auburn at South Carolina (SEC) Kevin Fitzgerald, Sean Harrington

4 PM- Texas A&M at Arkansas (ESPN2) Rich Hollenberg, Jon Sundvold

4 PM- Florida at Vanderbilt (ESPN2) Tom Hart, Jon Sundvold

4 PM- UNLV at San Diego State (CBSSN) Carter Blackburn, Pete Gillen, John Schriffen

4 PM- BYU at San Diego (BYUtv, WCC TV) Spencer Linton, Blaine Fowler
(BYU Radio) Greg Wrubell, Mark Durrant

4 PM- Notre Dame at Boston College (ACC Net, ACC Extra) Bob Rathbun, Dan Bonner

4 PM- NC State at Wake Forest (ACC Net, ACC Extra) Evan Lepler, Jason Capel

4 PM- VCU at George Washington (Stadium) Matt Martucci, Rashad Phillips

4 PM- Stephen F. Austin at Incarnate Word (UIWtv) Jaime Valdes, Chris Reyes

4:30 PM- Villanova at Xavier (FOX) Joe Davis, Len Elmore, Holly Sonders
(Compass Media) Gregg Daniels, Rick Mahorn

4:30 PM- Omaha at South Dakota (Midco SN, ESPN3) Jay Elsen, Brad Newitt, Kelly Stewart

5 PM- Montana State at Eastern Washington (ELVN, Pluto TV 230) Larry Weir, Sed Bonner

6 PM- Northern Iowa at Illinois State (ESPN2) Mitch Holthus, Malcolm Huckaby

6 PM- Tennessee at Georgia (SEC) Dave Neal, Barry Booker

6 PM- Nevada at Utah State (CBSSN) Darren Goldwater, Dan Dickau

6 PM- St. Louis at Richmond (NBCS WA+) Bob Black, Greg Beckwith

6 PM- Loyola Marymount at San Francisco (NBCS BAY, TheW.tv) Barry Tompkins, Dan Belluomini

6 PM- Abilene Christian at Southeastern Louisiana (Southeastern Channel, SLC DN) John Sartori, Wesley Boone, Dylan Domangue

6:15 PM- West Virginia at Kansas (ESPN) Dan Shulman, Jay Bilas, Maria Taylor

7 PM- Fordham at Dayton (FS OH) Jeff Piecoro, Derrick Dukes

7 PM- Elon at Delaware (WRDE, NBCS PHIL) Scott Klatzkin, Tyrone Perry
(Blue Hens All-Access) Cory Nidoh, Bill Harmann

7 PM- Princeton at Columbia (SNY, NBCS PHIL+) Lance Medow, Isaac Cohen

7 PM- UTSA at Charlotte (WCCB-DT 2) Bobby Rosinski, Jobey Thomas

7:30 PM- Texas Tech at Baylor (ESPNU) Chuckie Kempf, Reid Gettys

8 PM- Oklahoma State at TCU (ESPN2) Lowell Galindo, Lance Blanks

8 PM- Rutgers at Maryland (BTN) Brandon Gaudin, Bob Wenzel

8 PM- Morehead State at Belmont (CBSSN) Chris Hassel, Mike O'Donnell

8 PM- Colorado at Washington (P12, P12 MTN, P12 WA) Roxy Bernstein, Don MacLean

8 PM- Pepperdine at Gonzaga (KAYU, RS NW, TheW.tv, ESPN3) Greg Heister, Richard Fox

8 PM- Jacksonville State at Austin Peay (Gov TV, OVC DN) Barry Gresham, Patton Cook, Christian Christenson

8 PM- Prairie View A&M at UAPB (UAPBtv, YouTube) Tim Stubbs

8:15 PM- North Carolina at Louisville (ESPN) Mark Neely, Robbie Hummel

8:30 PM- Ole Miss at Mississippi State (SEC) Mike Morgan, Dane Bradshaw

9 PM- Bradley at Valparaiso (MVC TV, ESPN3) John Rooney, Rich Zvosec

9 PM- Southern Utah at Northern Colorado (CET, Pluto TV 241) Josh Howe, Adam Nigon

9 PM- UTRGV at Utah Valley (UVUtv, WAC DN) Brandon Crow, Holton Hunsaker

9:30 PM- Yale at Harvard (ESPNU) Will Flemming, Dalen Cuff

10 PM- Utah at Washington State (ESPN2) Kanoa Leahey, Corey Williams

10 PM- Marquette at Creighton (FSN) Steve Physioc, Nick Bahe

10 PM- St. Mary's at Portland (RS NW, TheW.tv) Tom Glasgow, Francis Williams

10:15 PM- Oregon at UCLA (ESPN) Dave Pasch, Bill Walton

10:30 PM- Hawaii at UC Riverside (FS PRIME, FCS Pacific) Sam Farber, Corey Magette, Rahshaun Haylock

11 PM- Oregon State at USC (FS1) Tim Brando, Doug Gottlieb

11 PM- Santa Clara at Pacific (NBCS BAY, TheW.tv) Glen Kuiper, Ben Braun

WatchESPN exclusives
1 PM- Quinnipiac at Fairfield (ESPN3) Bob Huessler, Joe DeSantis

1 PM- VMI at The Citadel (ESPN3) Zeke Beam, Ryan Mattocks

2 PM- Southern Illinois at Indiana State (ESPN3) Garrett Short, Chase Eyrich

2 PM- Toledo at Ball State (ESPN3) Joel Godett, David Eha

2 PM- East Tennessee State at Western Carolina (ESPN3) Daniel Hooker, Jeff Bryson, Summer McMahan

2 PM- Furman at Samford (ESPN3) Ryan Brown, Bill Jones, Hattie Breece

3:30 PM- Troy at Appalchian State (ESPN3) Kendall Lewis, Pierre Banks

3:30 PM- Miami-OH at Ohio (ESPN3) Russ Eisenstein, Matt Barnes

4 PM- UNC Greensboro at Mercer (ESPN3) Frank Malloy, Dean Keener

4 PM- Fairleigh Dickinson at St. Francis-Brooklyn (ESPN3) Paul Dottino, Dave Calloway

4 PM- Kennesaw State at Stetson (ESPN3) Evan Weston, Robert Goldberg

4:30 PM- Nicholls at Central Arkansas (ESPN3) Jeff Brightwell, Greg Gaston

4:30 PM- Western Michigan at Northern Illinois (ESPN3) Andy Garcia, Carl Armato

4:30 PM- Eastern Michigan at Central Michigan (ESPN3) Adam Jaksa, Matt DeVries

5 PM- Wofford at Chattanooga (ESPN3) Chris Goforth, Todd Agne

5:30 PM- Texas A&M-Corpus Christi at Lamar (ESPN3) Dan Gresham, Lemont Williams

6 PM- USC Upstate at Jacksonville (ESPN3) Scott Bacon, Artis Gilmore

7 PM- UTEP at Old Dominion (ESPN3) Ted Alexander, Dave Twardzik

7 PM- Colorado State at Fresno State (ESPN3) Trey Bender, Richie Schueler

7 PM- Lipscomb at FGCU (ESPN3) David Moulton, J. Webb Horton

8 PM- UT Arlington at Louisiana (ESPN3) Matt Stewart, Bob Donewald

8 PM- Little Rock at Arkansas State (ESPN3) Brad Bobo, Al Grushkin

8 PM- Western Kentucky at Rice (ESPN3) Alex Del Barrio, John Witten 

9 PM- CSUN at Cal State Fullerton (ESPN3) Tim Becwar, Dave Miller

10 PM- Grand Canyon at Cal State Bakersfield (ESPN3) Vance Palm, Curtis Seltzer

Other Free Streams
1 PM- Mount St. Mary's at Sacred Heart (NEC Front Row) Randy Brochu

2 PM- James Madison at Towson (CAA TV) Ben Rosenbaum

2 PM- George Mason at La Salle (A10 DN) Kale Beers, Rich Prendergast

3 PM- Bryant at St. Francis-PA (NEC Front Row) Todd Bartley, Bernie Juebeck

3 PM- Texas State at UL Monroe (Warhawks All-Access) Nick White

4 PM- San Jose State at Wyoming (MW Net) Dave Walsh, Kevin McKinney

4 PM- Idaho State at Portland State (Pluto TV 232) Tom Hewitt

4 PM- LIU Brooklyn at Wagner (NEC Front Row) Joey Wahler

4 PM- William & Mary at Northeastern (CAA TV) Patrick McHugh, Ben Horner

4 PM- Drexel at Hofstra (CAA TV) Ryan Connell, Mark Mausner

4 PM- New Mexico State at Seattle (WAC DN) Dave Grosby, Gary Hill Jr. 

4 PM- Florida A&M at Delaware State (Hornets All-Access) Byron Dixon, Chris Moore

4 PM- UMES at NC Central (NCCU SN) Mike Wood

4 PM- Bethune Cookman at Coppin State (UStream) Joe Vasile

5 PM- Texas Southern at Mississippi Valley State (YouTube) Lee Hall

5 PM- Northern Arizona at North Dakota (Pluto TV 240) Paul Ralston

5 PM- UC Davis at UCSB (Big West TV) Gerry Fall, Don Ford

5:15 PM- SIUE at Southeast Missouri (OVC DN) Erik Sean, Jess Bolen

6 PM- Southern at Alabama State (Hornet SN) Travis Jarome

6 PM- Duquesne at St. Joseph's (A10 DN) Joe Greenwich

6:30 PM- Jackson State at Grambling (YouTube) Santoria Black, Ossie Clark, Leon Thomas III

7 PM- College of Charleston at UNCW (CBS Sports Live) Jeff McCarragher, Mac McCarthy
(HSRN) Patrick Johnson, Brian Mull

7 PM- Middle Tennessee at Louisiana Tech (Facebook) Noah Coslov, Tim Scarborough, Kristen Balboni

7 PM- Eastern Illinois at UT Martin (OVC DN) Chris Brinkley, Alex Boggis

7 PM- Central Connecticut State at Robert Morris (NEC Front Row) Chris Shovlin, Jim Elias

8 PM- Tennessee Tech at Murray State (OVC DN) Neal Bradley, Kenny Roth

8 PM- Sam Houston State at Houston Baptist (YouTube) Lonnie King

8:30 PM- Eastern Kentucky at Tennessee State (OVC DN) John Freeman

10 PM- UC Irvine at Cal Poly (Big West TV) Chris Sylvester

10 PM- Montana at Idaho (Pluto TV 242) Chris King

10 PM- Weber State at Sacramento State (Pluto TV 233) Steve McElroy

Sunday, February 18
1 PM- Ohio State at Michigan (CBS) Kevin Harlan, Clark Kellogg

1 PM- DePaul at Seton Hall (FS1) Dave Sims, Jim Spanarkel

1 PM- Duke at Clemson (ACC Net, ACC Extra) Wes Durham, Mike Gminski

2 PM- Liberty at Campbell (Stadium, Big South Net) Evan Lepler, Jeff Jackson

2 PM- Monmouth at Siena (SPEC NY, ESPN3) Robert Lee, Kelly O'Donnell, Marisa Jacques

3 PM- UConn at ECU (ESPNews) Mike Corey, Chris Spatola

3 PM- Oral Roberts at Denver (ALT2) Todd Romero, Greg Lackey

3:30 PM- Nebraska at Illinois (BTN) Cory Provous, Robbie Hummel

4 PM- Wichita State at Cincinnati (ESPN) Kevin Brown, Fran Fraschilla

4 PM- Drake at Missouri State (ESPNU) Mitch Holthus, Kyle Macy

4 PM- Houston at Temple (CBSSN) Tom McCarthy, Jordan Cornette

6 PM- Pittsburgh at Florida State (ESPNU) Anish Shroff, Cory Alexander

8 PM- Stanford at Cal (ESPNU) Roxy Bernstein, Corey Williams

8 PM- Penn State at Purdue (BTN) Kevin Kugler, Jon Crispin

WatchESPN exclusives
1 PM- Albany at UMBC (ESPN3) Gary Stein, John Feinstein, Paul Mittermeier

2 PM- Hartford at Vermont (ESPN3) Alastair Ingram, Bernie Cieplicki

2 PM- New Hampshire at Stony Brook (ESPN3) Carl Reuter, Curt Hylton

2 PM- Binghamton at UMass Lowell (ESPN3) Chris Villani, Jim Borodawka

3 PM- USF at Tulsa (ESPN3) Chad McKee, Bryndon Manzer

4 PM- Loyola-Chicago at Evansville (ESPN3) Scott Warmann, Kelby Stuckey

Other Free Streams
2 PM- Colgate at Loyola-MD (PLN) Gary Lambrecht, Jim Chivers

2 PM- Canisius at Rider (Bronc Vision) Daryl Fein, Jon Mozes, Steve Rudenstein

2 PM- Gardner-Webb at High Point (Big South Net) Kevin Burke, Stafford Stephenson

2 PM- Longwood at Winthrop (Big South Net) Mike Pacheco, Bobby Stevens

3 PM- Presbyterian at Radford (Big South Net) Rick Watson, Ron Shelbert

5:30 PM- UNC Asheville at Charleston Southern (Big South Net) Kevin O'Rourke, John Peters

7 PM- Niagara at Manhattan (Jaspers All-Access) Greg Mescall, Chris Williams, Brian Mahoney

2018 PyeongChang Olympics Day 10 TV Schedule


Friday, February 16
NBC
3 PM- Ski Jumping: Men's Individual Large Hill, Qualifying
Speed Skating: Women's 5000m
Cross Country: Men's 15km Freestyle

8 PM- Freestyle Skiing: Women's Aerials (LIVE) 
Skeleton: Women's Runs 1 and 2 (LIVE) 
Alpine Skiing: Women's Super G (LIVE) 
Figure Skating: Men's Free (LIVE) 

NBCSN
1 AM- Cross Country: Men's 15km Freestyle (LIVE) 

2:40 AM- Men's Hockey: Olympic Athletes from Russia vs. Slovenia (LIVE) 

5 AM- Skeleton: Men's Run 3

6 AM- Freestyle Skiing: Women's Aerials (LIVE) 

7:10 AM- Men's Hockey: Sweden vs. Germany (LIVE) 

9:30 AM- Skeleton: Men's Run 4 

10:45 AM- Speed Skating: Women's 5000m
Ski Jumping: Men's Individual Large Hill, Qualifying

1 PM- Men's Curling: USA vs. Sweden

4 PM- Men's Curling: Norway vs. South Korea

8 PM- Figure Skating: Men's Free (LIVE) 

10:10 PM- Men's Hockey: Canada vs. Czech Republic (LIVE) 

USA
7 AM- Men's Hockey: Finland vs. Norway (LIVE) 

CNBC
5 PM- Men's Curling: USA vs. Denmark

10 PM- Women's Hockey: Olympic Athletes from Russia vs. Switzerland (LIVE)